Wypożyczalnia hulajnóg

W scooteringu sprzęt na równi z umiejętnościami ridera odgrywa ważną rolę w sprawności wykonywania tricków. Na początku przygody z hulajnogą wyczynową dobrze jest wypożyczyć sprzęt, by przekonać się, czy to tylko chwilowa zajawka, czy długotrwałe hobby i spróbować jazdy na różnych modelach.

Wypożyczalnia hulajnóg

W Scooter Kid dysponujemy hulajnogami marki Chilli, których wypożyczalnia znajduje się na ul ceglanej 57B w Katowicach. Dystrybutorem marki jest sklep manualshop.pl. W wypożyczalni hulajnóg dostępne są różne modele sprzętu, w którego wyborze pomoże obsługa.

Dlaczego warto wypożyczyć hulajnogę?

Wypożyczenie sprzętu jest dobrym pomysłem w szczególności dla początkujących riderów lub dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na zakup własnego sprzętu. Osoba, która wypożycza sprzęt, ma okazję go przetestować i sprawdzić, jaki model jest dla niej najlepszy. Może sprawdzić, jaka wysokość kierownicy jej najbardziej odpowiada lub jaki rozmiar i miękkość kół najlepiej sprawdzają się podczas jazdy. Co więcej, zakup hulajnogi wyczynowej to wydatek rzędu 600-1200 zł, więc przed podjęciem decyzji o takim koszcie warto udać się do wypożyczalni hulajnóg, przetestować kilka modeli i znaleźć odpowiedni dla siebie.

Na co zwracać uwagę?

Kierownica
W wypożyczalni, przy doborze hulajnogi warto pamiętać o dostosowaniu wysokości kierownicy do wzrostu. Kierownica powinna sięgać pachwin lub nieco powyżej. Zbyt niska kierownica przy dłuższej jeździe może narazić na ból pleców. Kierownica występuje w 2 wymiarach średnicy – standard (32 mm) i oversized (35 mm) oraz w dwóch kształtach – litery T lub litery Y.

Podest
Istotną wartością podczas doboru hulajnogi jest długość podestu, która wpływa na zwrotność hulajnogi i kontrolę ridera nad sprzętem. Do jazdy w Skate in Park polecane są krótsze podesty, które dają większą łatwość podczas skrętów i wykonywania tricków.

Systemy kompresji
W wypożyczalni hulajnóg warto zorientować się jaki system kompresji posiada hulajnoga, żeby przekonać się, który się najbardziej sprawdza. System kompresji to nic innego jak połączenie widelca z kierownicą, wśród których wyróżnia się 5 rodzajów. Obecnie najczęściej stosowanym systemem jest SCS, czyli Standard Compression System.

Cena wypożyczenia to 15 zł za cały dzień. (Możliwość rezerwacji pod numerem 577 835 961)